Bygga i sommar?

Fabriken fylls snabbt upp inför sommaren. Lägg din beställning i tid för att säkra produktion och leverans innan semestern.

Kom ihåg: Du betalar inte direkt vid beställning. Betalning sker veckan före leverans via förskottsfaktura eller i efterhand med Resurs Faktura eller delbetalning.

  • 100% LAPPLAND

  • LEKANDE LÄTT

  • NÖJD-KUND-GARANTI

  • 24 MÅN RÄNEFRITT

Loft torp 15 kvm, fjällvärlden

Här kommer ett intressant byggprojekt i fjällen där loftstugan på 15 kvm är byggd under vintern och materialet framdraget med skoter och timmerdoning.

  • Loftstuga 15 kvm som byggdes under vintern i fjällen

    Vi blir alltid glada när våra kunder skickar in bilder på sina byggprojekt. Denna trevliga loftstuga på 15 kvm fraktades upp med skoter och timmerdoning. Lecablock och grund förbereddes och placerades ut under hösten. Loftstugan monterades på vintern eftersom det inte finns några vägar till platsen där stugan är placerad. Efter dialog med kunden packade vi virkespaketen så att det skulle vara möjligt att frakta dem på en timmerdoning. Denna loftstuga är levererad med två extra fönster och två extra varv för att höja takhöjden. Isolerad invändigt med 95mm isolering, glidreglar och invändig timmerpanel. 

    Loftstugan, dörr- och fönsterfoder är målade med järnvitriol. Dörr och fönster är målade med tjärvitriol.

1 Select your country
Select your country
1 Enter your ZIP code
Enter your ZIP code
Klicka och välj önskad preliminär leveransvecka
Klicka och välj önskad preliminär leveransvecka